BADMINTON - (inna nazwa: BABINGTON)

Korty do badmintona

W naszym Centrum posiadamy 4 korty najwyższej jakości renomowanej firmy Victor. Na tego typu matach rozgrywa się najważniejsze zawody na świecie typu Mistrzostwa Świata, Igrzyska, Super Serie. Dużą zaletą naszych kortów jest również oświetlenie. Zamontowane zostało punktowo, po bokach kortów, dzięki czemu nie świeci prosto w oczy. Gorąco zapraszamy amatorów i zawodowców do przetestowania naszych kortów również tych z najbliższych okolic Poznania i Suchego Lasu 😉

Sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Wiele z nich traktuje aktywność jako rozrywkę, a dodatkowo szansę na doskonalenie swojej sprawności, w tym między innymi koordynacji i refleksu. Idealnym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki wysiłku fizycznego jest badminton – zagrywki, które najlepiej ćwiczyć na specjalnie przystosowanym do tego korcie. Takie miejsce znaleźć można na przykład w Sobocie, nieopodal Rokietnicy pod Poznaniem. Nasza dogodna lokalizacja sprawia, że bez problemu można do nas dotrzeć zawsze wtedy, kiedy tylko chce się potrenować. Co więcej, przygotowaliśmy ofertę dostosowaną do różnych poziomów zaawansowania. Zapewniamy, że nasz kort do badmintona w Sobocie to nowoczesny i komfortowy obiekt, który chętnie odwiedzają goście stawiający na aktywną rozrywkę. Na wspólną grę zapraszamy zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież oraz dzieci. Istnieje też sekcja dedykowana wyłącznie paniom. Dzięki tak różnorodnej ofercie każdy może dostosować treningi do swoich indywidualnych predyspozycji, potrzeb i oczekiwań!

Historia i zasady badmintona

Odmiany tej gry można było znaleźć w różnych częściach świata, m.in. w Chinach, starożytnej Grecji czy w Indiach, skąd wywodzi się jej współczesna wersja. Jeśli chodzi o nazwę, pochodzi ona od brytyjskiej posiadłości Badminton House, w której te rozgrywki cieszyły się dużą popularnością. Współcześnie można w nich uczestniczyć na całym świecie i zdobywają rzesze fanów. Jak niektórzy również nazywają tę grę – babington to uwielbiana rozrywka wśród dzieci i dorosłych. Z tego względu korty do badmintona nieopodal Rokietnicy – w Sobocie są tak chętnie przez nich odwiedzane.

Aby móc przeprowadzić rozgrywkę, potrzebnych jest dwóch lub czterech zawodników (można grać parami). Niezbędne są też lotki oraz specjalne rakiety do ich odbijania. Każdy mecz dzieli się na sety, a wymagana przewaga to dwa punkty. Nasze korty do badmintona pod Poznaniem gwarantują też możliwość zgłębienia zasad tej dyscypliny sportowej w teorii, zanim przejdzie się do praktyki.

Idealnie dostosowany program

Niektórzy już od dawna doskonalą swoje umiejętności w gronie rodziny czy przyjaciół. Każda okazja, by zagrać w badmintona, jest dobra – zarówno wakacje, odpoczynek na plaży, jak i czas spędzany w ogrodzie. Kto chce mimo wszystko nauczyć się profesjonalnie serwować i odbijać lotkę, powinien spróbować swoich sił w meczu odbywającym się pod okiem trenera. To doskonała okazja do poprawy swojej techniki, wyeliminowania błędów oraz osiągania jeszcze lepszych wyników na korcie.

Gwarantujemy, że badminton w Sobocie, nieopodal Suchego Lasu to znacznie więcej! U nas również osoby początkujące, które do tej pory nie miały zbyt wiele wspólnego z tą dyscypliną sportu, mogą stać się w niej mistrzami. Tworzymy grupy zależnie od wieku zainteresowanych oraz ich poziomu zaawansowania. Dzięki temu na kortach w Sobocie każdy może się rozwijać, a przy tym świetnie bawić i spędzać czas w sposób aktywny. To bez wątpienia szansa na sukces w najlepszym stylu. Zachęcamy więc do wyboru przygotowanej przez nas oferty.

Czym się wyróżniamy?

Dbamy o to, by nasze korty do badmintona były komfortowym miejscem dla rozgrywających. Z tego względu wyposażyliśmy je w odpowiednio przystosowane oświetlenie – rozmieszczone tak, aby sprzyjało przyjemnej grze, a jednocześnie nie męczyło oczu. Oferujemy wsparcie merytoryczne i praktyczne ze strony trenera, co pozwala rozwijać swoje umiejętności. Znaczenie ma również nasza lokalizacja. Kto chce sprawdzić się w dyscyplinie, jaką jest badminton i mieszka w Suchym Lesie, Rokietnicy, Poznaniu czy okolicach, bez problemu do nas trafi. Honorujemy karty MultiSport, a także przygotowaliśmy kilka interesujących programów, do wyboru wedle swoich potrzeb i poziomu zaawansowania. Jeśli chodzi o cennik, warto wziąć pod uwagę dzień tygodnia, w którym planuje się odwiedzić kort oraz rozważyć wykupienie karnetu umożliwiającego kilka wejść. Do osób, które nie posiadają swojego sprzętu, kierujemy też ofertę jego wynajmu. To wszystko sprawia, że może nas odwiedzić każdy, kto ma ochotę sprawdzić się w tej dyscyplinie.

Niewątpliwie nasze korty w Sobocie to doskonałe miejsce do gry w badmintona. Niezależnie od tego, czy jest się już mistrzem rozgrywek, czy też dopiero rozpoczyna się przygodę z tym sportem, warto wybrać profesjonalną ofertę. Zapraszamy!