CAŁKOWICIE BEZPŁATNE ZAJĘCIA SPORTOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kochani! Kolejna nowosć w tym tygodniu. Zapraszamy do zapisów 😉

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w każdym wieku, jednak szczególną rolę odgrywa w przypadku osób młodych, rosnących, których układ kostny i mięśniowy dopiero się rozwijają. Niestety, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej korzystanie z konsoli, telefonu i innych sprzętów elektronicznych wypierają potrzebę zażywania ruchu. Jesteśmy świadomi tego, jak szkodliwy jest siedzący tryb życia, dlatego zapraszamy na zajęcia sportowe dla dzieci, odbywające się między Suchym Lasem a Rokietnicą, w niewielkiej miejscowości Sobota.

W trakcie wszystkich spotkań nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał doświadczony specjalista. Jest on zarówno animatorem zabawy, jak i trenerem. Jego zadaniem będzie prowadzenie gier i rozgrzewki, dbanie o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz uczenie techniki wybranych dyscyplin.

W ramach naszych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży oferujemy możliwość trenowania badmintona, tenisa, a także squasha, którego docenią osoby mające na celu nie tylko zażycie zdrowej zabawy, ale też wypracowanie wysokiej sprawności fizycznej.

Jakie dzieci powinny zapisać się na nasze treningi?

Do udziału w naszych zajęciach sportowych zapraszamy wszystkie osoby w wieku 5–14 lat. Treningi prowadzone są w grupach z podziałem na kategorie:

  • 5–8 lat,
  • 9–10 lat,
  • 11–14 lat.

Propozycję kierujemy przede wszystkim do dzieci, które chcą żyć zdrowo, prawidłowo rozwijać swoje ciała, ale także kształtować zdolność nawiązywania relacji z rówieśnikami oraz do osób szukających ciekawej formy spędzania wolnego czasu.

Rodzice mogą mieć pewność, że organizowane przez nas zajęcia sportowe w Sobocie między Suchym Lasem a Rokietnicą będą bezpieczne, a dla uczestników przede wszystkim atrakcyjne. Doświadczeni trenerzy będą uczyć nie tylko danego sportu, ale także umiejętności pozytywnej rywalizacji opartej na wzajemnym szacunku.

Dlaczego warto zapisać dzieci na nasze zajęcia sportowe?

Naszą misją jest zaszczepienie u młodych osób zamiłowania do ruchu. Dzięki udziałowi w sesjach uczestnicy wyrobią w sobie naturalną potrzebę do uprawiania sportu. Regularny trening przeciwdziała pojawianiu się nadwagi i obniżeniu sprawności fizycznej. Nadmiar kilogramów to obciążenie stawów i kości, które może prowadzić do powstawania zwyrodnień. Odkładająca się tkanka tłuszczowa zazwyczaj wiąże się też z zaburzeniami pracy serca czy kłopotami z krążeniem. Często zwiększa też ryzyko wystąpienia cukrzycy. Dbanie o odpowiednią dawkę ruchu nie tylko pomoże zapobiegać otyłości, ale i wesprze młodych ludzi w kształtowaniu umiejętności na wielu polach.

Nasze zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w taki sposób, by przysporzyły się one do prawidłowego rozwoju psychofizycznego uczestników. Z jednej strony podopieczni mogą liczyć na zawarcie nowych znajomości oraz dobrą zabawę, miłe spędzanie czasu, co będzie świetnym relaksem po szkole, odskocznią od codziennych obowiązków i sposobem na rozładowanie stresu. Z drugiej, każdy ćwiczący z naszymi trenerami może mieć pewność, że stanie się bardziej sprawny, poprawi kondycję i elastyczność ciała oraz wzmocni stawy i ścięgna.